طراحی کارت ویزیت

یکی از به صرفه ترین روش های بازاریابی کارت ویزیت است. این کارت ساده معمولا شامل اطلاعات کاملی برای تماس با شماست یا شاید بهتر باشد بگوییم کارت ویزیت حاوی یک پیغام ساده برای ترغیب مشتریان به تماس با شما است.

یکی از ابزار های به صرفه در بازار یابی که هنوز هم بسیار مورد استفاده قرار می گیرد کارت ویزیت است.هر پنی که برای کسب و کار خود خرج می کنید مهم است. هر چه از حرفه خود بدست می آورید یا برای آن خرج می کنید باید حساب شده باشد. به خصوص پس از یک دوره رکود برای تشویق مشتریان و وفادار نگه داشتن آنها این امر بسیار حیاتی است. خبر خوب این است که تعداد زیادی ابزار مناسب برای بازار یابی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. بعضی از این ابزار ها به بودجه و هزینه نسبتا زیادی نیاز دارند و بعضی دیگر هزسنه زیادی ندازند ولی مهمتر از هزینه این است که برای همه این روش ها باید سخت کار کنید و درست عمل کنید. در اینجا می خواهیم یکی از ابزار های کم هرینه اما موثر در بازاریابی را مورد بحث قرار دهیم و ببینیم چگونه می توان از آن به بهترین شکل استفاده کرد.

یکی از به صرفه ترین روش های بازاریابی کارت ویزیت است. این کارت ساده معمولا شامل اطلاعات کاملی برای تماس با شماست یا شاید بهتر باشد بگوییم کارت ویزیت حاوی یک پیغام ساده برای ترغیب مشتریان به تماس با شما است. اگر مدت طولانی است که از کارت ویزیت استفاده می کنید و احساس می کنید که مردم آنگونه که باید به کارت ویزیت شما توجهی نمی کنند شک نکنید زمان بازنگری در نحوه طراحی و چاپ کارت ویزیت شماست.

✔️ پیشنهاد مقاله مرتبط :  طرح های تقویم 1396 املاک

امروزه تعداد زیادی کارت های ویزیت جالب و دارای طرح خلاقانه در بازار یافت می شوند، اما متاسفانه بسیاری از آنها به اندازه کافی تاثیر گذار نیستند. بنابراین قبل از اینکه بدنبال طرح های مختلف و ریبا برای کارت ویزیت خود باشید بد نیست مطمئن شوید همه جزئیات برای تماس با شما در این کارت گنجانده شده است. همچنین از وجود آنچه در ذیل می آید در کارت ویزیت خود اطمینان حاصل نمایید:

نام- این چیزی نیست که در یک کارت ویزیت فراموش شود. مشتری شما فقط وقتی شما را به یاد می آورند که نام شما را بدانند. بنابراین فراموش نکنید نام خود را در کارت ویزیت خود خوانا و واضح پرینت کنید.

شماره تماس- یکی از ساده ترین راههایی که افراد به کمک آن می توانند با شما تماس بگیرند تلفن است. همه شماره تماس های خود را در کارت ویزیت خود ذکر کنید، اما اگر نمی خواهید تلفن همراه شما مرتب زنگ بخورد می توانید آنرا از کارت ویزیت خود حذف کنید. سعی کنید شمارهایی را در کارت ویزیت خود ذکر کنید که کارایی لازم را داشته باشند و مشتری بتواند به راحتی با شما تماس بگیرد.

آدرس پستی- ایمیل خود را فراموش نکنید. این هم یکی دیگر از راه هایی است که بسیاری از مردم برای ارتباط با شما از آن استفاده می کنند. ایمیل معمولا برای قرار گذاشتن یا زمانی که تلفن شما در دسترس نیست می تواند بسیار مفید باشد.

نشان تجاری- طراحی یک نشان تجاری لازم و ضروری است. اگر تا کنون برای آن اقدامی نکرده اید اکنون زمان آن فرا رسیده است. نشان تجاری شما علاوه بر این که باید هنرمندانه طراحی شده باشد باید چشمگیر هم باشد تا افراد بتوانند آنرا به راحتی به خاطر بیاورند و بشناسند.

✔️ پیشنهاد مقاله مرتبط :  طرح های تقویم 1396 سوپرمارکت

آدرس پست الکترونیک یا ایمیل- دنیای امروز که شدیدا دیجیتالی شده است داشتن ایمیل اجتناب ناپذیر است. امروزه در بسیاری از کسب و کار ها افراد ترجیح می دهند از ایمیل برای برقراری ارتباط استفاده کنند. روشی است راحت سریع و ارزان برای برقراری تماس. تا حد امکان سعی کنید ایمیل شما با دامنه وب سایت شما یکی باشد. مثلا اگر یک وب سایت اینترنتی مانند www.gdo.ir دارید می توانید ایمیلی مانند این داشته باشید info@gdo.ir داشته باشید. در این صورت به نظر می رسد اعتبار بیشتری دارید.

کالا ها و خدمات- مطمئن شوید که کالا و خدمات خود را در کارت ویزیت خود ذکر کرده اید. اگر کارت ویزیت شما کالا و خدمات شما را معرفی نکند برای مشتریانی که مدتها قبل کارت ویزیت شما را دریافت کرده اند بسیار سخت خواهد بود تا شما را و اینکه چه کاره هستید به خاطر بیاورند. بنابراین لیستی از محصولات و خدمات خود در کارت ویزیت خود ذکر کنید تا مشتریان احتمالی را ترغیب کنید با شما تماس بگیرند.

اطلاعات دیگری هم هستند که ذکر آنها در کارت ویزیت اختیاری است. البته این به جای خالی موجود در کارت شما هم بستگی دارد. براخی از آنها عبارتند از: عنوان شغلی، شماره فکس و خط مشی کسب و کار شما. حال که مشخص شد چه اطلاعات مهمی می خواهید روی کارت ویزیت خود قرار دهید زمان طراحی کارت ویزیت است. نکته مهم در این باره اینست که طراحی شما متناسب با کسب و کار شما باشد. به گونه ای که هنگامی که مشتری کارت ویزیت شما را می بیند به در ذهنش تصویری متناسب از کالا یا خدمات شما درذهنش ایجاد گردد و او را به سمت شما هدایت کند.

✔️ پیشنهاد مقاله مرتبط :  تفاوت بین چاپ بنر و چاپ پلات در چیست؟

با بگار گیری این اصول ساده ولی کارا می توانید نام خود را در ذهن مشتریان خود در بالاترین نقطه قرار دهید.

price

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

بله
خیر
از ارسال بازخورد شما برای ارتقای کیفیت مطالب سپاسگزاریم 🌹🙏
  • اپراتور شماره 1 چاپ و تبلیغات سرویس های طلایی
  • 15 آبان 1394
  • 1071 بازدید
  • بروزرسانی : 15 اردیبهشت 1403

اشتراک گذاری :  |   |   |   |   |   | 
×