متولدین سال خرگوش

متولدین سال خرگوش را بیشتر بشناسید و با خصوصیات اخلاقی و علایق آن ها آشنا شوید.

متولدین سال های خرگوش : 1306 , 1318 , 1330 , 1342 ,1354 , 1366 , 1378 , 1390 , 1402 , 1414 , 1426 , 1438 , 1450

خصوصیات متولدین سال خرگوش

این نماد را در ویتنام ‌ گربه و در ژاپن خرگوش دانسته اند ؛ حال گربه باشد یا خرگوش هر دو هنگام سقوط روی چهار دست و پای خود فرود می آیند . متولدان سال خرگوش/گربه شادترین انسان ها و اشخاصی خوش ذوق اهل معاشرت عاقل ‌ بردبار و کمی بلند پرواز هستند که هنگام برخورد با دیگران شرافتمندانه رفتار می کنند . هیچ کس نمی تواند آنها را دست کم بگیرد ؛ زیرا همراهان خوبی هستند و می دانند چگونه و کجا به درد آدم بخورند .
اما به مصداق مثلی ‌ « گل بی خار کجاست » و اتفاقاً متولدان سال گربه انسانی هایی سطحی هستند و این بدان معناست که ویژگی های خوب آنان نیز ظاهری و سطحی است .
گربه/خرگوش دوستدار جمع و جمع نیز دوستدار گربه است . او موجودی زود جوش است و بودن در کنار دیگران را بسیار دوست دارد ؛ اما گاهی غیبت و شایعه پراکنی می کند و در نهایت زیرکی نکته سنجی و دقت این کار را انجام می دهد . در اصل ‌ گفت و گوی درباره حقایق کاملاً ناخوشایند برای او کار دشواری است .
گربه ها عاشق ضیافت هستند و به خاطر سلیقه بی نظیرشان ‌ اغلب داری خانه های زیبایی می باشند . آنها دنیا پرست و گاه خود آرا و فخر فروش هستند . خانم گربه ها به نشان دادن تربیت و فرهنگ معلومات جدید خود علاقه عجیبی دارند .
گربه به سادگی برانگیخته و خشمگین نمی شود . او آرام خونسرد و صلح جو است . و بیشتر خود را احساساتی نشان می دهد تا این که واقعاً حساس باشد . امور شخصی و خصوصی بیش از مشکلات بزرگ اجتماعی او را متاثّر می کند و حتی می توان گفت کمک گربه هم از قحطی ‌جنگ و فاجعه های دیگر انسانی نمی گریزد مگر آن که زندگی خودش در معرض این خطرات واقع شود که در آن صورت شیرازه زندگیش از هم می پاشد و آن قدر تحملش کم می شود که ممکن است تن به مرگ بسپارد . این حیوان خیلی زود به گریه می افتد اما به همان سرعت هم آرام و قرار پیدا می کند . خانم گربه ها از حالت افسردگی و روانی خود به عنوان کار آمد ترین حربه برای جلب نظر و محبت دیگران سود می برند .
گربه ها محافظه کارند و از هر آن چه که آرامش زندگی شان را بر هم بزند یا ریگ کفش و اسباب دردسرشان شود ؛ بیزارند . نیاز آنها به حفظ آسایش و امنیت زندگی بسیار بیش از دیگران است .
از آن جا که گربه محتاط و شاید هم کمی ترسو کم روست هیچ گاه مسؤولیت انجام کاری را نمی پذیرد مگر آن که از پیش سبک و سنگینش کرده و تمام جوانب ان را در نظر گرفته باشد . همین خصلت است که دیگران آن را در گربه می پسندند و می کوشند در امور مهم خود با او رایزنی کنند .
خرگوش نماد موفقیت در کسب و تجارت است و معمولا به عنوان تاجری زیرک که هر کس با او قرارداد کسب و کار امضا کند نمی تواند از زیر بار ان شانه خالی کند شناخته می شود . پیش بینی های او اغلب درست است و سود و منفعت را بو می کشد. گربه به ظاهر بسیار آرم و متین و قابل اعتماد به نظر می رسد ؛ اما در حقیقت به شدت اهل ساخت و پاخت است . استعداد او در عرصه رقابت های تجاری مانند خرید و فروش اشیای عتیقه که به شم اقتصادی نیاز دارد به خوبی آشکار و شکفته می شود . پرداختن به فعالیت های سیاسی و حقوقی ‌ امکان بهره مندی از یک زندگی راحت بدون تشویش خاطر و مطابق میل را برای گربه مهیا می کند .
خانم گربه ها در تمام مشاغلی که نیاز به ذوق سلیقه درک اجتماعی و برخورد خوب دارد می درخشند . سیاستمدارنی که طالب پیشرفت هستند بهتر است با خانم های متولد سال گربه ازدواج کنند ؛ زیرا آنان تیز بین نکته سنج خردمند و راز دار هستند و در عین حال کدبانو های برازنده ای هستند که با بودن در کنار همسرانشان باعث افزایش شهرت آنان می شوند . خانم گربه ها از این که طرف توجه اطرافیان خود قرار بگیرند لذت می برند .
اگر چه گربه نسبت به منسوبان خود دلسوز فداکار مهربان صمیمی و صادق است و به راحتی به دوستان نزدیکش کمک مالی می کند ؛ اما در واقع چندان پای بند خانواده نیست و اغلب با پدر و مادر و فرزندانش احساس بیگانگی بیشتری می کند تا با دوستان برگزیده خود.
خانم گربه ها تا زمانی که مطرح باشند وظایف مادرانه خود را به خوبی انجام می دهند اما این غریزه در آنها بسیار ضعیف و تا حدی ساختگی است .
زندگی خرگوش/گربه در صورتی با آرامش و آسایش دلخواهش سپری می شود که با حوادث پیش بینی نشده مهیج شگفت انگیز و خانمان بر انداز رو به رو نشود . او را از جنگ ها انقلاب ها و حوادث طبیعی باکی نیست ؛ زیرا اصولاً برای ناملایمات آفریده نشده است و اگر با ناکامی و شکست رو به رو شود چه بسا که دیوانه شود و خودکشی کند . ترک اصول اخلاقی برای او به مراتب آسانتر از قبول شکست است .
مردم شرق دور گربه ( یا خرگوش ) را موجودی مشکوک و غیر قابل اعتماد می دانند . آنها بر این باورند که ساحره ها و جادوگران خود را به شکل گربه در می آورند . در اروپا قرون وسطی گربه ها را به گناه ارتباط با شیطان زنده در آتش می سوزاندند . این باورها دور از حقیقت و خرافی است ؛‌ زیرا از سوی دیگر می بینیم که در مصر باستان گربه ها مثل خدایان پرستش می شدند .
باری کوتاه سخن آن که گربه خواه معبود باشد خواه شیطان و یا هیچ کدام از این ها نمی توان این واقعیت را از نظر دور داشت که همواره هاله ای از رمز و اسطوره سیمای گربه را در بر گرفته و پرده ای سحرآمیز پیش روی او کشیده است .
در پایان باید به این نکته اشاره کنیم که گربه به ظاهر ضعیف ممکن است به آسانی به موجودی قدرتمند و خوف انگیز تبدیل شود .

✔️ پیشنهاد مقاله مرتبط :  سررسید

مشاهیر متولد سال خرگوش

فیدل کاسترو , رئیس جمهور تروخیلو , ملکه ویکتوریا , استالین , دومدیسی , رئیس جمهور بورقیبه , مارتین لوترکینگ , کنفسیوس , مالکوم ماگریدج , ماری آنتوانت , آن بولین , اواپرون یا گاریبالدی , پیراندلو , اینشتاین , اورسون ولز , توسکانی نی , فیلد مارشال سلیم , آرتور میلر , استاندال , ژرژسیمون .

علایق متولدین سال خرگوش

رنگ : خاکستری

حیوان : ماهی

گُل : رُز

درخت : صنوبر

رایحه : شالیمار

گیاه : ترخون

طعم : تند

ادویه : فلفل

جواهر تولد : یاقوت کبود

فلز: برنز

عدد شانس : 4

آلت موسیقی : پیانو

شعار خرگوش

“من عقب نشینی خواهم کرد”

بهترین جفت خرگوش

( متولدین چه سال هایی برای متولدین سال خرگوش بهترین همسر هستند )

سگ ، بُز، خوک

بدترین جفت خرگوش

موش ، گاو ، اژدها ، خروس

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

بله
خیر
از ارسال بازخورد شما برای ارتقای کیفیت مطالب سپاسگزاریم 🌹🙏
  • اپراتور شماره 2 چاپ و تبلیغات سرویس های طلایی
  • 21 فروردین 1403
  • 162 بازدید
  • بروزرسانی : 21 فروردین 1403

اشتراک گذاری :  |   |   |   |   |   | 
×