چاپ لیزر
چاپ لیزری چیست ؟

در چاپ لیزری ، چاپگر اطلاعات موجود در کامپیوتر را به صورت کلمات و تصاویر و با استفاده از اشعه لیزر ، اثر جوهر را روی سطح خروجی ( کاغذ ) هدایت کرده و حاصل را به عنوان خروجی می دهد .
چاپ‌ ‌لیزر تکنولوژی است که مواد مناسب برای انجام کار با دقت و ظرافت روی اجسام مختلف چاپ می‌شود . به دلیل قطر کم لیزر ، برش لیزری برش بسیار دقیقی بوده و هیچ گونه خطایی ندارد . در اغلب موارد ، تنها نکته ای که باید مورد توجه قرار گیرد نوع جنس ماده است ; زیرا سطح برخی مواد پس از برش لیزر کمی می سوزد. بهتر است بیشتر در مورد خصوصیات برش لیزر بدانید .

روش کار دستگاه چاپ لیزر :

در ابتدا غلطک با استفاده از سیم یا در بعضی دستگاه ها از غلطک باردار ، که جریان الکتریسیته در آن جریان دارد ، دارای بار مثبت می شود . وقتی غلطک حرکت می کند و می چرخد دستگاه چاپ‌ لیزر یک پرتوی لیزر ریز را بر روی سطح می تاباند ; تا بارالکتریکی روی نقاط مورد نظر تخلیه شود . در اینجا دستگاه چاپ لیزر متون و تصاویر را به حالت الگویی از بار های الکتریکی روی کاغذ پیاده می کند .
بعد از ترسیم الگو ، دستگاه چاپ لیزر غلطک را با تونر که دارای بار الکتریکی مثبت است ( پودری مشکی با ابعاد بسیار کوچک ) ، می پوشاند . دارا بودن بار مثبت تونر باعث می شود که تنها به محل هایی که بار منفی دارد بچسبد . سطح خروجی ( کاغذ ) می تواند پودر تونر را به خود جذب کند . همچنین برای اینکه کاغذ به غلطک نچسبد و جدا شود ، بار آن به وسیله سیم کرونای متصل شده ، سریعا پس از دریافت پودر تونر ، تخلیه خواهد شد .

✔️ پیشنهاد مقاله مرتبط :  چاپ سابلیمیشن
کاربرد چاپ لیزر

لیزر توانایی چاپ بر روی انواع فلزات مانند طلا ، نقره ، مس ، استیل ، آلومینیوم و دیگر فلزات آبکاری شده و رنگ کاری شده را دارد . چا‌پ با لیزر بر روی فلزات ، طول عمر بیشتری نسبت به دیگر روش های حکاکی دارد . از چاپ لیزری برای تولید و چاپ نوشته های تبلیغاتی ، معرق کاری ، حروف سازی در تابلو سازی ، دکوراسیون داخلی ، صنایع دستی ، فلزات . کیف و کفش ، اسباب بازی ، ماکت سازی در معماری و یا بنای بیرونی ساختمانی ، تهیه جعبه های فانتزی . تولید آلات موسیقی ، حکاکی روی سررسیدهای تبلیغاتی ، تندیس و لوح تقدیر ، چاپ روی تیشرت ، کلاه ، ساعت های دیواری و رومیزی ، خودکار و روان نویس ، قاشق و چنگال ، ظروف پلاستیکی مثل لیوان پلاستیکی ، کیسه های خرید ، قاب گوشی ، کلیدی ، ساعت مچی ، تهیه فلش ، کارت ویزیت ، سرویس طلا و جواهرات و دیگر محصولات استفاده می شود .
کسب و کارها و شرکت ها برای تبلیغات خود می توانند جهت چاپ هدایای تبلیغاتی ، لوگو و برند خود را بر روی محصولات چاپ لیزری کنند . این نوع چاپ ماندگاری بالاتری نسبت به دیگر روش ها دارد . همچنین قیمت چاپ ‌لیزری با توجه به ماندگاری بالای آن ، مقرون به صرفه تر است .
چاپ ‌لیزر علاوه بر فلزات بر روی چوب ، مقوا ، کاغذ ، چرم و پلاستیک هم کار برد دارد . برای چاپ لیزر بر روی سطوح غیر فلزی معمولا یک لایه از سطح آن محصول را بر می دارند برای این منظور باید جنس ماده غیر فلز مقاومت نسبی داشته باشد . امروزه محصولاتی مانند کیف و کفش وارد بازار شده اند که بر روی آنها از طریق چاپ لیزری طرح های طریف و زیبایی نقش بسته است .

✔️ پیشنهاد مقاله مرتبط :  تعرفه قیمت تبلیغات ایمیلی و پیامکی

حک لیزر روی هدایای تبلیغاتی
حک لیزر درشیراز
  • اپراتور شماره 1 چاپ و تبلیغات سرویس های طلایی
  • 16 مهر 1400
  • 148 بازدید

اشتراک گذاری :  |   |   |   |   |   | 
fa_IRفارسی