مثال های توسعه قالب وردپرس

یکی از بهترین راه هایی که می توانیم با استانداردهای نوشتن کدهای قالب وردپرس آشنا شویم، یافتن مثال هایی از سایر قالب ها می باشد. یکی از اولین و بهترین نمونه ها برای یادگیری کدهای توسعه قالب وردپرس، تم های پیش فرضی می باشد که در داخل دایرکتوری theme وردپرس و پس از نصب وردپرس و با نام قالب های دو هزار و … شناخته می شوند. در واقع تمامی این قالب های پیش فرض با درنظر گرفتن این استانداردها، نوشته شده اند.
قالب های پیش فرض وردپرس که با نام Twenty آغاز می شوند.
پس از ورژن 3 وردپرس به بعد، بسته به نام سال میلادی که ورژن های وردپرس در آن منتشر شده است، قالب های پیش فرضی با نام های ” دو هزار و … ” وجود دارند، که به عنوان قالب های پیش فرض وردپرس در هنگام نصب هسته وردپرس، نصب شده و شما می توانید از آن ها به عنوان اولین مرجع آشنایی برای توسعه قالب وردپرس بهره ببرید.
قالب های پیش فرض وردپرس، نمونه ای از بهترین قالب های وردپرس برای یادگیری هستند که در واقع برای یادگیری و فهم استانداردهای کدنویسی توسعه قالب وردپرس ، ساخته شده اند. از این جهت گفته می شود که این قالب ها بهترین مرجع برای یادگیری روش کدنویسی استاندارد در وردپرس می باشند، زیرا که در ساخت آن ها بطور کامل از استاندارد های کدنویسی وردپرس پیروی شده است.
شما می توانید هر کدام از آن ها را به دلخواه (حتی جداگانه و از سایت وردپرس) دانلود کرده و ساختار فایل های این قالب ها را مورد بررسی و مطالعه قرار دهید. در واقع با نگه داشتن این قالب های نمونه در کنار قالب های خود، شما همواره به مرجع کاملی از کدها و استاندارهای توسعه قالب وردپرس دسترسی خواهید داشت.

لیست قالب های پیش فرض و رایگان وردپرس :

 • Twenty Seventeen
 • Twenty Sixteen
 • Twenty Fifteen
 • Twenty Fourteen
 • Twenty Thirteen
 • Twenty Twelve
 • Twenty Eleven
 • Twenty Ten
✔️ پیشنهاد مقاله مرتبط :  وردپرس چیست؟

آشنایی با قالب Underscores برای توسعه قالب وردپرس

برخلاف قالب های “Twenties” که می تواند توسط کاربران عادی در وردپرس یا همان end user ها برای فهم و درک استاندارهای توسعه قالب وردپرس بکار گرفته شود، قالبی با نام s_  یا همان Underscores که برای توسعه دهندگان قالب های وردپرس، موجود می باشد. در واقع قصد از ساخت این قالب وردپرس، یک قالب اولیه یا همان Starter theme می باشد که شما می توانید از آن به عنوان پایه قالب وردپرس خود استفاده کرده و در واقع سرعت توسعه قالب وردپرس خود را (با توجه به فایل ها و ساختارهای از قبل تعریف شده ای که در آن موجود هستند) افزایش دهید. این قالب امکانات مختلف از جمله موارد زیر را دارا می باشد:
قالب HTML5 (که برای استفاده از آن به خوبی comment گذاری شده است) شامل error های قالب
یک نمونه پیاده سازی شده از header سفارشی در inc/custom-header.php
Template Tag های سفارشی در دایرکتوری inc/template-tags برای نگه داشتن template ها بصورت ساماندهی شده و جلوگیری از تکرار یا duplication کدها
تعداد زیادی از اسکریپ های سفارشی شده جهت افزایش کارایی keyboard navigation (به عنوان مثال فایل js/keyboard-image-navigation.js ) و navigation ها در صفحات کوچک در فایل js/navigation.js
5 نمونه مختلف از لایه بندی های CSS در دایرکتوری layouts به همراه یک فایل استارتر CSS برای ساخت طراحی دلخواه شما

قرار دادن کلیه این کدها بر اساس لایسنس GPL

این امکانات که در بالا به آن اشاره شد و سایر چیزهایی که در این قالب استارتر موجود می باشد، باعث شده است که Underscores یکی از عالی ترین قالب هایی باشد که یک توسعه دهنده و برنامه نویس وردپرس، بخواهد تا توسعه قالب وردپرس خود را با آن شروع کند. در واقع این قالب، یک پایه یا base theme برای شروع توسعه قالب وردپرس شما می باشد و شما را از ساخت فایل های ضروری وردپرس بی نیاز کرده و علاوه بر آن بسیاری از استانداردهای کدنویسی وردپرس در آن گنجانده شده تا شما به سرعت بتوانید بر روی توسعه قالب وردپرس خود تمرکز کنید.
شما حتی می توانید به دلخواه بسیاری از بخش های اضافی آن را که استفاده نمی کنید، حذف نمایید. البته با حذف آن ها نیز، Underscores همچنان یکی از بهترین نمونه ها برای توسعه قالب وردپرس می باشد که کلیه استانداردها و best practice توسعه قالب وردپرس را بطور کامل رعایت کرده است.

✔️ پیشنهاد مقاله مرتبط :  نحوه بررسی در دسترس بودن نام دامنه

سایر منابع برای آشنایی با توسعه قالب وردپرس

علاوه بر مواردی که در بالا ذکر شد، همه قالب هایی که در مخزن قالب وردپرس منتشر می شوند، قبل از انتشار مورد بررسی و بازبینی قرار می گیرند تا مشخص شود که کلیه استانداردهای وردپرس در آن ها رعایت شده است. یکی از بهترین راه ها برای فهم اینکه توسعه قالب های وردپرس چگونه انجام می شود و همین طور اینکه قالب های وردپرس چگونه ساخته می شوند، این می باشد که شما نیز یکی از بازبینی کننده گان قالب های وردپرس باشید. برای این کار می توانید به صورت داوطلب عضو این گروه شده و قالب هایی که درخواست کرده اند تا به مخزن وردپرس اضافه شوند را مورد بررسی قرار دهید. این کار علاوه بر اینکه باعث فهم بهتر توسعه قالب وردپرس برای شما خواهد شد، بهترین راه برای الهام گرفتن برای قالبی خواهد بود که شما می خواهید در آینده برای خود یا پروژه های خود بسازید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

بله
خیر
از ارسال بازخورد شما برای ارتقای کیفیت مطالب سپاسگزاریم 🌹🙏
 • اپراتور شماره 1 چاپ و تبلیغات سرویس های طلایی
 • 2 مهر 1398
 • 1479 بازدید
 • بروزرسانی : 29 اسفند 1402

اشتراک گذاری :  |   |   |   |   |   | 
×