یک چاپگر خوب

 باوجود تنوع زیاد چاپگرهای خانگی و ارزان‌قیمت از برندهای مختلف مانند HP, Lexmark, Canon, Samsung, Epson و غیره، انتخاب صحیح پرینتر کار دشواری است. در حال حاضر با قیمت بسیار ارزان حدود 70 هزار تومان می‌توان یک چاپگر خانگی خرید اما آیا این پرینتر می‌تواند نیازهای شما را پوشش دهد؟ هزینه مواد مصرفی آن چقدر است؟ در این راهنمای خرید به‌صورت خلاصه و سریع معیارهای مهم در خرید چاپگر جمع‌آوری‌شده‌اند که با در نظر گرفتن آن‌ها می‌توانید پرینتر موردنظر خود را از برندهای متنوع بازار انتخاب کنید.

پرینتر جوهرافشان یا لیزری؟
اولین سؤالی که برای هر خریدار پرینتر مطرح می‌شود همین سؤال است. بازار مملو از پرینترهای جوهرافشان شده است. این پرینترها می‌توانند نمودارهای رنگی و عکس‌های براق را چاپ کنند اما نمی‌توانند نوشته‌ها را به‌خوبی و خوانایی پرینترهای لیزری چاپ کنند. پرینترهای جوهرافشان بسیار کندتر از پرینترهای لیزری می‌باشند و هزینه مواد مصرفی آن‌ها نیز بسیار بیشتر از پرینترهای لیزری است.
پرینترهای لیزری بیشتر مناسب مصارف اداری می‌باشند چون قادر به چاپ صفحات زیاد در زمان کم هستند، هزینه مواد مصرفی آن‌ها پایین است و دوام طولانی‌تری دارند. پرینترهای لیزری تک‌رنگ (سایه و سفید) قادرند متون را باکیفیت و دقت بسیار بالا چاپ کنند.

 برای مصارف خانگی می‌توان چاپگر لیزری باقیمت بین 140 تا 250 هزار تومان تهیه کرد. به‌تازگی قیمت پرینترهای لیزری رنگی نیز کاهش جدی داشته است تا کاربران خانگی نیز بتوانند از این چاپگرها استفاده کنند اما مواد مصرفی پرینترهای رنگی هنوز گران‌قیمت است و به همین دلیل استفاده از آن‌ها برای مصارف خانگی هنوز پیشنهاد نمی‌شود.

✔️ پیشنهاد مقاله مرتبط :  10 نکته طلایی برای افزایش طول عمر هد و جلوگیری از هد گرفتگی

پس اگر قرار است کتاب پرینت بگیرید یا تکالیف و گزارش‌های مدرسه یا دانشگاه را چاپ کنید پرینترهای لیزری سیاه‌وسفید بهترین گزینه برای شما می‌باشند؛ اما اگر هر از چند گاهی از پرینتر استفاده می‌کنید و دوست دارید تصاویر یا چارت‌های رنگی پرینت کنید بهتر است از چاپگرهای جوهرافشان استفاده کنید.

چاپگر همه‌کاره یا All-in-One
تولیدکنندگان بعضی‌اوقات به پرینترهای جوهرافشان یا لیزری، اسکنر و فکس اضافه می‌کنند. این وسیله که All-in-One نامیده می‌شود قادر است فکس ارسال یا دریافت کند، پرینت بگیرد، تصاویر یا متون را اسکن کند و یا از یک برگه کپی بگیرد. هرچند ممکن است نیازی به برخی از امکانات پرینترهای چندکاره نداشته باشید اما خرید آن‌ها برای کاربران خانگی توجیه‌پذیر است چون نه‌تنها قیمت آن‌ها از خرید یک اسکنر و یا فکس جدا پایین‌تر است بلکه جای بسیار کمتری نیز اشغال می‌کنند. قیمت چاپگرهای چندکاره نیز بسیار مناسب است تا جایی که می‌توانید یک پرینتر چندکاره HP را باقیمت حدود 70 دلار تهیه کنید. درمجموع خرید چاپگرهای All-in-One برای استفاده خانگی پیشنهاد می‌شود.

 پرینترهای چاپ عکس

اگر شما بیشتر تمایل دارید تا عکس‌های خانوادگی خود را چاپ کنید و دوست ندارید تصاویر شخصی خود را به چاپخانه‌ها بسپارید و قرار نیست با پرینتر خود گزارش و یا نمودارهای کاری چاپ کنید می‌توانید یک پرینتر مخصوص چاپ عکس خریداری کنید

این پرینترها قادر به انجام امور مختلف چاپی نیستند ولی کیفیت چاپ عکس آن‌ها بسیار بالاتر از پرینترهای جوهرافشان معمولی است. توجه داشته باشید که قیمت کاغذ مخصوص چاپ عکس و کارتریج این پرینترها خیلی ارزان نیست و معمولاً چاپ هر عکس 13 در 18 سانتی‌متر با پرینترهای چاپ عکس حدود 1000 تا 1200 تومان هزینه دارد.

✔️ پیشنهاد مقاله مرتبط :  لب پنجه

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

بله
خیر
از ارسال بازخورد شما برای ارتقای کیفیت مطالب سپاسگزاریم 🌹🙏
برچسب‌ها:, , ,
  • اپراتور شماره 1 چاپ و تبلیغات سرویس های طلایی
  • 22 آبان 1397
  • 1083 بازدید
  • بروزرسانی : 23 فروردین 1403

اشتراک گذاری :  |   |   |   |   |   | 
×