طراحی بروشور

 جلوگیری از اشتباهات رایج در طراحی بروشور
طراحی یک بروشور خوب کار دشوار و غیر ممکنی نیست اما موفقیت بروشور شما به چگونگی طراحی آن و دقت در جلوگیری از اشتباهات رایج بستگی دارد.

امروزه با وجود نرم افزارهای طراحی، طراحی یک بروشور نسبتا آسان است اما نکته ی مهم اینجاست که یک بروشور خوب نیاز به تمرکز و تفکر دارد و باید با دقت و حوصله به آن بپردازید تا در نهایت نتیجه مطلوب را بدست آورید. برای جلوگیری از اشتباهات مرسوم در ابتدا باید به نوع کاغذ، طرح اولیه و محتویات بروشور خود توجه داشته باشید.

کاغذی که از آن استفاده کرده اید در دید کلی  اولین چیزی است که مشتری به آن توجه می کند. پس سعی کنید اندازه و جنس کاغذ، محتویات متنی،طرح کلی و تصاویری که در آن استفاده می کنید پیش پا افتاده و کسل کننده نباشد تا در نگاه اول جذاب به نظر برسد و مخاطب را ترغیب به ادامه دادن کند.

واقعیت این است که اکثر مردم با وجود مشغله و دغدغه های بی شمار روزمره، زمان و تحمّل کمی دارند و نهایتا نگاهی سریع به بروشور می اندازند، تنها زمانی برای خواندن بروشور شما وقت می گذارند و  با دقت آن را می خوانند که به آن علاقمند باشند. به همین علت مختصر و مفید بودن مطلب و جذابیت آن برای مشتری نکته بسیار مهمی است.

تا جایی که ممکن است متن را در پاراگراف های کوتاه خلاصه کنید، تیترها را مشخص کرده و لیست نکات مهم را اضافه کنید. مشخص کردن عناوین و لیست کردن نکات مهم جهت ایجاد تمرکز در زمان خواندن بسیار مفید بوده و توجه خواننده را حفظ می کند.

✔️ پیشنهاد مقاله مرتبط :  قیمت تقویم اختصاصی در شیراز

سعی کنید با بروشورهای نامرتب باعث سردرگمی خوانندگان نشوید. خواننده باید بداند محتویات بروشور در مورد چیست و برای خواندن در مورد یک موضوع خاص به کدام قسمت مراجعه کند. سعی کنید یک جریان منظم را در قسمت های مختلف بروشور رعایت کنید تا مخاطب دچار سردرگمی نشود.
برای داشتن طرحی زیبا باید با حوصله سلیقه به خرج دهید، مثلا هزاران رنگ را به طور تصادفی انتخاب نکنید زیرا رنگ های انتخابی شما در طرح کلی تاثیر زیادی داشته و در نگاه اول تاثیر گذارند. در عوض یک پالت رنگ محدود با رنگ هایی بسازید که خوشایند به نظر برسند. توجه داشته باشید که علی رغم رعایت هارمونی رنگ ها بخش اصلی متن باید در آن رنگ پس زمینه قابل خواندن باشد.
به عنوان آخرین و مهمترین نکته پیشنهاد می کنیم که علاوه بر اینکه جذابیت را حفظ کرده و به جزئیات کار توجه می کنید، سعی کنید پیشنهاد و منظور خود را در بروشور شفاف سازی کنید.
این نکات برخی از گام های اصلی برای ساخت یک بروشور کارآمد است و در نهایت تمرکز، تفکر و ظرافت در کار می تواند نتیجه بهتری را برای شما رقم بزند.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

بله
خیر
از ارسال بازخورد شما برای ارتقای کیفیت مطالب سپاسگزاریم 🌹🙏
  • اپراتور شماره 1 چاپ و تبلیغات سرویس های طلایی
  • 22 آبان 1397
  • 1334 بازدید
  • بروزرسانی : 23 فروردین 1403

اشتراک گذاری :  |   |   |   |   |   | 
×