چاپ uvdtf

چاپ UV DTF یک روش جدید برای چاپ بصورت لیبل و برچسب می باشد .
در ابتدا چاپ با کیفیت بسیار بالا بر روی فیلم مخصوص دارای لایه چسب دار انجام میشود .سپس لایه فیلم دیگری بر روی کار چاپی قرارگرفته و در واقع به صورت لمینت عمل میکند و در انتها کار چاپی بر روی فیلم دوم قرار میگیرد. برای نصب روی هر سطحی چاپ بر چسب خورده منتقل شده و فیلم رو کامل جدا خواهد شد.
چاپ انجام شده ، بصورت دستی بر روی انواع اشیاع و یا هر نوع متریالی که مد نظر شما باشد قابل ترنسفر هست .

چاپ UV DTF چیست ؟

دستگاه چاپ UVDTF ( UV Direct to Film ) یک دستگاه پیشرفته است که به وسیله آن می توان روی انواع مختلف متریالها چاپ غیر مستقیم انجام داد.
این دستگاه از تکنولوژی UV برای خشک شدن جوهر استفاده می کند، که باعث می شود چاپ های حاصل بسیار مقاوم و ضد آب باشند.
این ویژگی باعث می شود که چاپ های صورت گرفته با این دستگاه برای استفاده هایی مانند ورق های فلزی جعبه های های گلاس و چوب آلومینوم مس شیشه طلق و صدها متریال دیگر بسیار مناسب باشند.

مزایای چاپ uv dtf

دستگاه چاپ UVDTF قابلیت چاپ با رزولوشن بالا را داراست، به این معنی که تصاویر و طرح های جزئی و دقیق را با کیفیت بالا می توان روی فیلم چاپ کرد. و سپس روی هر متریالی منتقل کرد .
از دیگر ویژگی های این دستگاه می توان به قابلیت چاپ با رنگ های متنوع و زنده، قابلیت چاپ بر روی سطوح مختلف بافتی (مانند پارچه های نرم و سخت) و قابلیت چاپ بر روی اجسام غیر صاف (مانند فوم) اشاره کرد. همچنین، این دستگاه دارای سیستم هوشمندی است که به کاربران امکان می دهد تنظیمات مورد نظر خود را برای چاپ ها انجام دهند و نتایج دقیق و حرفه ای را به دست آورند.
به طور کلی، دستگاه چاپ UVDTF با ترکیب تکنولوژی UV، رزولوشن بالا، سرعت بالا و قابلیت چاپ بر روی انواع متریالها ، یک ابزار قدرتمند برای انجام چاپ های متنوع و حرفه ای است.

✔️ پیشنهاد مقاله مرتبط :  آیا لیبل در فروش محصول تاثیر گذار است؟

معایب چاپ uv dtf

مانند تمام روش های دیگر چاپ، uvdtf نیز معایبی دارد؛در این قسمت از مقاله به معایب آن خواهیم پرداخت.
1. محدود بودن اندازه چاپ :
یکی از معایب چاپ uvdtf محدود بودن اندازه چاپ در آن است. بیشترین اندازه چاپ با این روش عرض 60 سانتیمتر است.
2. قیمت نسبتا بالا :
از دیگر معایب روش چاپی uvdtf می‌توان به قیمت بالای آن اشاره کرد. هزینه چاپ یو وی دی تی اف در مقایسه با هزینه چاپ‌های دیگر بالاتر است. در واقع تعداد زیاد چاپ، هزینه چاپ را سرشکن نمی‌کند. می‌توان گفت هزینه یک کار چاپی با این روش در تیراژ پائین ، با هزینه کار چاپی با تیراژ بالا تفاوت آنچنانی ندارد.

تفاوت دستگاه چاپ UV DTF با دستگاه چاپ DTF

به طور کلی این دو دستگاه نام شبیه هم دارند ولی در بازار مصرف و نوع سفارشات هیچ شباهتی به هم ندارند . دستگاه دی تی اف برای سفارشات لباس و پارچه و لیبل های پارچه ایی کاربرد گسترده دارد .
دستگاه یووی دی تی اف برای چاپ بر روی انواع متریال سخت کاربرد دارد متریالهایی مثل انواع فلزات جعبه هدایای تبلیغاتی تابلوهای تزئینی و …
چاپ DTF با ترنسفر حرارتی بر روی پارچه امکان پذیر است ولی چاپ UVDTF تنها با دست عمل انتقال بر روی سطح انجام میشود

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

بله
خیر
از ارسال بازخورد شما برای ارتقای کیفیت مطالب سپاسگزاریم 🌹🙏
  • اپراتور شماره 1 چاپ و تبلیغات سرویس های طلایی
  • 26 اسفند 1402
  • 113 بازدید
  • بروزرسانی : 26 اسفند 1402

اشتراک گذاری :  |   |   |   |   |   | 
×