نخستین کاغذ۲۶۰۰سال قبل از میلادبا نام پاپیروس، از گیاه پاپیروس، که در افریقا میروید ساخته شد.

نوارهای نازکی بریده شده از داخل گیاه را روی هم خوابانده ، فشرده، کوبیده و صاف میکردند. اختراع واقعی کاغذ تولید شده از فیبرگیاهی مانند فیبر گیاه بامبو و گیاه کتان به سال ۱۰۵ میلادی برمیگردد که یافته های ادبی اخیر ادبیات به قدمت بسیار بیشتر تولید کاغذاشاره دارد .در واقع” تسای” از”لوآن “چین به عنوان مخترع معتبرکاغذ شناخته شده است . از ویژگی های اصلی اختراع او استفاده از یک شبکه مسی جدید بود که دیگر نیازی به این که هر صفحه قالب زنی شود وجود نداشت. ورق ها در شبکه های مسی قالب گیری و با نی های خیزران برای خشک کردن پهن میشدند.

در سال ۶۱۰ میلادی Buddhist priest به ژاپن آورده شد و در سال ۷۱۰ میلادی به دست عرب ها رسید. و عربها آن را به تمام آسیا توزیع و بسط دادند.تولید کاغذ در اروپا در سال ۱۱۵۰ در اسپانیا و ۱۲۷۶ در ایتالیا و در سال ۱۳۳۸ در فرانسه آغاز شد .

در سال ۱۹۹۰ آلمان ششصدمین سال صنعت کاغذ خود را در کشور های همزبان خود جشن گرفت . امان استرومر (۱۳۲۹-۱۴۰۷)، از تجار و عمده فروشان نورنبرگ و مشاور برای اولین بار در ۱۳۹۰ ژوئن ۲۴ شروع به ساخت دستی کاغذ به نام “Gleismühle در یک آسیاب که در مقابل دروازه شهر برپا کرده بود، ،نمود . تولید کاغذ دستی توسط صنعتگران در اروپابرای یک مدت طولانی حدود ۶۵۰ سال به طول انجامید . تا وقتی که در سال ۱۷۹۹ نیکولا لویی رابرت (۱۷۶۱-۱۸۲۸)، مکانیک فرانسوی موفق به دریافت حق ثبت اختراع برای ماشین کاغذ اختراعی خود شد.

. این دستگاه یک محفظه شستشوی چوبی بود که قادر به تولید کاغذهایی به طول ۱۲ تا ۱۵ بود . در این فرایند خمیرقالب زنی نمیشد بلکه از میان صفحه های چرخان دارای سطح مسی از طریق چرخهای گریز از مرکز عبور میکرد. و این چرخش با چرخهای دستی انجا م میشد .

price

برچسب‌ها:, ,
  • پشتیبان سایت
  • ۲۵ فروردین ۱۳۹۵
  • 153 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.