در روزهای آخر سال ۲۰۱۵ میلادی، کمپانی گوگل هم با بررسی داده های ثبت شده خود طی یک ساله گذشته، لیستی از بیشترین جستجوهای انجام شده در موتور جستجوی خود را معرفی کرده است.
بیشترین کلمه جستجو شده گوگل در سال ۲۰۱۵ چه بود؟

به گزارش خبرگزاری ایمنا، در روزهای آخر سال ۲۰۱۵ میلادی، کمپانی گوگل هم با بررسی داده های ثبت شده خود طی یک ساله گذشته، لیستی از بیشترین جستجوهای انجام شده در موتور جستجوی خود را معرفی کرده است.
در این میان، بیشترین سرچ ها عبارات مرتبط با حملات پاریس را در بر می گیرند و از ماه نوامبر تا کنون، بیش از ۸۹۷ میلیون نفر از مردم سراسر دنیا اطلاعات مرتبط با این رخداد را از طریق گوگل جستجو کرده اند.
نخستین جستجوها دقایقی بعد از بروز این حملات صورت گرفته و تا به امروز ادامه پیدا کرده اند. عباراتی نظیر «Pray for Paris چیست؟»، «ISIS چیست؟» و «کدام گروه موسیقی در پاریس در حال اجرا بوده است؟» بلافاصله پی از حمله پاریس سرچ شدند. حدودا یک میلیارد نفر از جمعیت دنیا به دنبال اطلاعاتی در مورد حوادث تروریستی پاریس بودند. البته حوادث تروریستی دیگری نیز بارها و بارها در گوگل جستجو شده اند که از آن جمله می توان به تیراندازی های اخیر در سن برناردینو و چاتانوگا اشاره کرد.
جنگ ستارگان (Star Wars) نیز از دیگر موضوعات مورد علاقه کاربران گوگل در سال ۲۰۱۵ میلادی بوده و هر چه به زمان اکران نسخه تازه آن به نام The Force Awakens یا نیروی بیدار نزدیک تر می شدیم، تعداد بیشتری از سرچ های گوگل نیز به آن اختصاص می یافت. در سالی که گذشت، بیش از ۱۵۵ میلیون سرچ در رابطه با جنگ ستارگان از طریق گوگل انجام گرفت و از این میان Darth Vader کاراکتری است که بیشترین آمار جستجو را به خود اختصاص داده و نیمی از سرچ های مربوط به کاراکترهای این فیلم در رابطه با این شخصیت بوده است.
در میان موضوعات مهم خبری نیز می توان به مواردی نظیر طوفان پاتریشیا، داعش، نپال، ال کاپو، یونان، شورش ها در بالتیمور، سن برناردینو و طوفان خواکین اشاره نمود.
۱۰ موضوع برتر سرچ شده در حوزه تکنولوژی:
iPhone 6s
Samsung Galaxy S6
Apple Watch
iPad Pro
LG G4
Samsung Galaxy Note 5
Samsung Galaxy J5
HTC One M9
Nexus 6P
Surface Pro 4
۱۰ فیلم برتر سرچ شده در گوگل:

Jurassic World
Furious 7
American Sniper
Fifty Shade of Grey
Minions
Spectre
Straight Outta Compton
Mad Max
Prem Ratan Dhan Payo
Birdman

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.