دستگاه فتوکپی

ابداع دستگاه فتوکپی تحولی بزرگ در عرصه چاپ به شمار می رود. این دستگاه روز به روز پیشرفت کرد و بر قابلیت های آن افزوده شد؛ تا جایی که امروزه این دستگاه بخش عمده ای از فعالیت های شرکت های بزرگ و دفاتر فنی را انجام می دهد. دستگاه های کپی در مدل ها و اندازه های متنوعی تولید شده اند و هریک، کاربری ویژه ای دارند. بسیاری از کاربران برای انتخاب و خرید دستگاه فتوکپی که مطابق با کاربری و نیازشان باشد دچار مشکلاتی می شوند. آنها با ویژگی های فنی و تخصصی این مدل های آشنا نبوده و از این رو ممکن است خریدی اشتباه داشته باشند. برای جلوگیری از بروز این مشکلات و افزایش اطلاعات شما همراهان گرامی، مطلب امروز را به معرفی انواع دستگاه فتوکپی اختصاص داده ایم. برای آشنایی با هریک از مدل های این محصول، ما را همراهی کنید.

آشنایی با انواع دستگاه فتوکپی

کمپانی برادر یکی از تولید کنندگان بزرگ و با سابقه ماشین های اداری به شمار می رود. این شرکت در طول سالیان اخیر اقدام به تولید و عرضه انواع متنوعی از دستگاه های کپی نموده است که به دلیل برخورداری از کیفیت بالا، مورد توجه کاربران قرار گرفته اند. از جمله اصلی ترین مدل های دستگاه فتوکپی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دستگاه کپی رو میزی

آنچنان که از نامش پیداست، دستگاه فتوکپی رومیزی یک محصول کوچک و سبک است که در دو مدل ساده و چند کاره تولید می شود. این مدل از انواع دستگاه فتوکپی ، روی میز قرار گرفته و معمولا اندازه ی A4 را پشتیبانی می کند. وزن این مدل پایین بوده و جابجایی آن راحت می باشد.

✔️ پیشنهاد مقاله مرتبط :  کاتالوگ در شیراز

دستگاه کپی جوهر افشان

دیگر مدل از انواع دستگاه فتوکپی برادر، نوع جوهر افشان می باشد. دستگاه کپی جوهر افشان از نظر کیفیت چاپ کمی ضعیف تر بوده و برای افرادی که نیاز به کیفیت بالای چاپ دارند مناسب نخواهد بود. در واقع مدل جوهر افشان بیشتر برای مصارف خانگی و یا دفاتر کوچک مناسب می باشد.

دستگاه کپی سیاه و سفید

یکی دیگر از انواع دستگاه فتوکپی ، مدل سیاه و سفید است. این مدل فقط با یک رنگ کار می کند و در میان کارشناسان تعمیرات کپی به دستگاه کپی مونو نیز معروف می باشد.

دستگاه کپی دیجیتال

دستگاه فتوکپی دیجیتال، یکی از کاربردی ترین انواع کپی است که علاوه بر کپی، به قابلیت های فکس، اسکن و چاپ کامپیوتری هم مجهز شده است.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

بله
خیر
از ارسال بازخورد شما برای ارتقای کیفیت مطالب سپاسگزاریم 🌹🙏

اشتراک گذاری :  |   |   |   |   |   | 
×